Fliptown

Fliptown je hra typu flip and write, ve které se snažíte získat hvězdy prozkoumáváním města divokého západu. Hra využívá standardní pokerový balíček k řízení hry ve stylu otevřeného světa spolu s mazatelnými deskami, které slouží jako mapa každého hráče.

V každém tahu otočte tři karty, přiřaďte jednu kartu reprezentující vaši barvu, jednu kartu reprezentující vaši hodnotu a jednu kartu, která bude reprezentovat vaši pokerovou kartu. Barva určuje, kterou ze čtyř oblastí aktivujete, hodnota určuje, které místo v této oblasti můžete zakroužkovat, a pokerová karta směřuje k pětikaretní pokerové kombinaci, která se vyhodnocuje na konci každého kola. Každý ze čtyř regionů – Stezka, Pustina, Důl a Město – nabízí jinou hádanku k rozlousknutí, zatímco každá lokalita v rámci regionu poskytuje jedinečnou odměnu, jako je hotovost, zlato či užitečné předměty jako jsou zbraně, koně a nástroje, nebo bonusové akce, díky kterým budete moci vytvářet fantastická komba.

Při sólové hře můžete hrát na svůj bodový rekord, nebo soutěžit proti jednomu ze čtyř robotických protivníků "kovbotů", z nichž každý má svou vlastní motivaci.

Při hře pro více hráčů se používá stejný set karet a hráči vykonávají akce simultánně. Karty odměn navíc přidávají konkurenční cíle, o jejichž dosažení hráči závodí.

Kromě standardní hry můžete hrát za jednu ze 14 postav divokého západu. Každá postava má jedinečnou sadu výchozích zdrojů a jedinečnou speciální schopnost.

  • Autor: Steven Aramini
  • Počet hráčů: 1 - 4
  • Délka hry: 30 minut
  • Doporučený věk: 12+
  • Komplexita (BGG): 2,37 / 5